structure of a research paper harvard thesis system for computer science sujet de dissertation sur la question de l'homme dans l'argumentation university of missouri graduate school thesis guidelines dissertation proposal writers homework rage

Ekspoziturat tona

Info

+383 (0) 38 400 888
+383 (0) 49 777 075
+383 (0) 49 779 994

info@m-technologie.com
shitja@m-technologie.com

Na ndiqni

Stadiumi i Hokejit Astana

Stadiumi i Hokejit në Astana u përurua në Gusht 2015. Është një arenë shtëpie me shumë qëllime që ndodhet në Astana, Kazakistan. Ajo shërben si një arenë në shtëpi për Barys Astana të Kontinental Hockey League (KHL). Stadiumi përfshin: 2 shesh patinazhi, 1 pishinë olimpike, 1 pishinë. Pallati i Akullit në Astana është homologuar dhe i certifikuar nga IIHF dhe FINA për nivelin e Lojërave Olimpike.

Arena është e përbërë nga një ndërtesë kryesore me një diametër rrethor rreth 150 metra e cila strehon fushën e lojës për Hokejin e Akullit, qëndron spektatori dhe një numër funksionesh shtesë, të vendosura ngjitur me arenën kryesore. Zona e përdorur për të strehuar terrenin e trajnimit për hokej, fushë basketbolli / futbolli, sporte shkollore dhe funksione ndihmëse që lidhen me të, merret duke përdorur të dy nivelet e terrenit poshtë nivelit 2, me zona lartësi të dyfishtë. Në këtë mënyrë, mbulimi i zonave sportive është dytësore për të përkuar me platformën e ngritur që rrethon arenën kryesore, nivelin e qasjes në stendën e poshtme. Produktet që janë të inkorporuara në projekt: Fasada e aluminit, dyert dhe dritare nga alumini. System: Schuco FW50+HI/Glass: Guardin Sun High Selective

Klienti
Stadiumi i Hokejit Astana

Idea dhe kreativiteti

Planifikimi dhe koncepti

Konstruksion

sqSQ